Doplňky psí stravy, které jsou absolutním základem pro jejich zdraví

Doplněk stravy Komplement Basis

Mezi nejcennější věci na světě rozhodně patří zdraví. To platí pro lidi i psy. Ovlivnit ho můžeme mnoha způsoby. I malé každodenní krůčky mohou přinést naprosto zásadní zvýšení kvality psího života. To znamená, že se pes je veselejší, živější, má lepší imunitu, zažívání – zkrátka má ze života mnohem víc. Důležité je nejen kvalitní krmivo, ale i jeho doplňky a vitamíny. Pojďme se podívat na absolutní základ, který by neměl chybět v žádné misce ani mističce.

Pes je všežravec, nikoli čistý masožravec

Zdravá psí strava se přímo odvíjí od toho, co v přírodě konzumují psí předci, tedy vlci. Cokoli jiného znamená odchýlení od přirozené a miliony let budované rovnováhy. Právě její porušení je pak příčinou celé řady nemocí. A co konkrétně rovnováhu narušuje? Nedostatek nebo naopak nadbytek různých živin (nebo obojí). Právě proto doporučujeme způsob krmení BARF, který je přirozené psí stravě nejblíže. To platí pro štěňata, dospělé psy i psí seniory.

Co tedy pes potřebuje? Nejen maso

V přírodě vlci po ulovení kořisti nejdříve lízají krev, pak sežerou vnitřnosti, části žaludku a střev včetně jejich obsahu. Ten často tvoří zcela nebo částečně strávené rostliny, které jsou bohaté na enzymy, vitamíny, chlorofyl, antioxidanty, minerály a stopové prvky. Až pak přijdou na řadu svaly, šlachy, vazivo a kosti. Kromě toho vlci nepohrdnou ani ovocem a zeleninou. Pes tedy potřebuje mnohem víc než jen maso. Pokud jeho strava není vyvážená, brzy se projeví důsledky nerovnováhy.

Proč v řadě krmiv chybí některé důležité živiny?

Až na výjimky je většina suchých i konzervovaných krmiv připravována tak, že se během výrobního procesu zahřejí na vysoké teploty (někdy i více než 200 ºC). Tím se v nich v podstatě zničí řada důležitých živin. Takové teploty totiž zkrátka „nepřežijí“. Právě proto jsou kvalitní přírodní doplňky stravy tak důležité. Pojďme se na ně podívat.

Nutný základ: oleje a doplněk PerNaturam Komplement

Pokud pes dostává granule nebo konzervy, považujeme za absolutní nutnost přidat k nim některý z olejů (lososový, lněný, konopný nebo z ostropestřce) a pak doplněk PerNaturam Komplement. Pro štěňata a mladé psy je to Komplement Junior, pro dospělé psy Komplement Basis. Olej krmivo jednak nádherně zvláční, ale hlavně se díky němu mnohem snadněji tráví blahodárné živiny obsažené v doplňcích stravy.

Také u BARF krmiv tyto doplňky doporučujeme přidávat, ať už jde o krmiva kompletní, masa pro vlastní recepty nebo sušené směsi. Produkty Komplement doplňují krmiva o látky, které se v mase a zelenině buď nevyskytují vůbec nebo jen ve velmi omezeném množství.

Oleje a Komplement Junior

Štěňata a mladí psi mají kvůli rychlému růstu výrazně vyšší nároky na živiny, minerály i stopové prvky. Komplement Junior právě na to reaguje a obsahuje celou řadu látek, které přísun zajišťují. Sami tento doplněk dlouhodobě dáváme našim psům a výsledky jsou senzační.

Oleje a Komplement Basis

Jak už název napovídá, Komplement Basis je opravdový základ jak pro BARF, tak pro jakékoli jiné způsoby krmení. Také s tímto doplňkem máme už dlouhou řadu let jen ty nejlepší zkušenosti a vřele ho doporučujeme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení