Zdravé kosti a klouby pro všechny psy: masokostní moučka 3x jinak

Masokostní moučka pro psy pro zdravé kosti a klouby

V životě málokdy platí, že jedno opatření vyřeší úplně všechno. Je to pravda i v případě zdravé psí stravy. Je to skládačka z mnoha dílků a může být celkem obtížné se v ní vyznat. Protože právě čtete tyhle řádky, zřejmě vám zdraví vašeho psa není lhostejné a my jsme za to moc rádi. Pojďme se tedy společně podívat na to, co tvoří základ zdravých kostí a kloubů. Tomuto tématu věnujeme druhý díl našeho seriálu o doplňcích psí stravy.

Alfou a omegou je vápník

Psi si, podobně jako lidé, sami neumějí vyrábět vitamíny a minerály. Proto je musejí přijímat ve stravě. Proč je potřebují? Aby se jim dobře žilo. Když hovoříme o kostech, zubech, svalech, srdci a nervovém systému, musíme zmínit jeden zásadní prvek: vápník. Jeho nedostatek se může projevit jako nechutenství, slabost, svalové záškuby či záchvaty, nebo dokonce selhání ledvin či problémy se slinivkou.

Kdy doplňovat psovi vápník

Určitě víte, že my v Dejmunej.cz jsme velkými příznivci krmení přirozeným stylem BARF (bones and raw food). Existuje celá řada kompletních a vyvážených krmiv, stejně tak i masa pro vlastní BARF recepty, které si můžete připravit přesně podle svého gusta.

Klasickými scénáři, kdy pes potřebuje zvýšené množství vápníku, jsou například:

  • Březí a kojící feny
  • Štěňata ve vývinu
  • Pracující a aktivní psi

Pokud svému psovi dáváte kompletní a vyvážené krmivo, pravděpodobně už vápník jako doplněk přidávat nemusíte. Nejlepší vždycky je poradit se s vaším veterinářem.

Masokostní moučka je ideálním zdrojem vápníku a fosforu

V případech, které jsme uváděli výše, velmi doporučujeme jako zdroj vápníku zvolit některou z masokostních mouček od renomované německé značky PerNaturam. V nabídce máme tři druhy:

  1. Klasická masokostní moučka pro psy PerNaturam: je vyrobena ze 100% z mletých masových kostí z hovězího a vepřového a má poměr vápníku a fosforu 2,35:1, 29,4 % hrubého proteinu, 6,4 % tuku a 60 % surového popela.
  2. Čistě hovězí masokostní moučka pro psy PerNaturam: je vyrobena pouze z hovězích masových kostí, má 38,1 % hrubého proteinu, 8,9 % tuku a 46,8 % surového popela.
  3. Jelení masokostní moučka pro psy PerNaturam: alternativa určená zejména pro psí alergiky vyrobená ze 100 % z jeleních masových kostí, má 39,5 % hrubého proteinu, 15,9 % tuku a 38 % surového popela.

Zažívání bez problémů

Psi masokostní moučky PerNaturam skvěle přijímají a netrpí po nich zácpami, protože jsou vyráběné z kostí bohatých na maso. Všechny moučky prodáváme v různých hmotnostních variantách, takže si vybere každý – od majitelů malých pejsků až po velká plemena.

Pokud se potřebujete poradit, dejte nám vědět, těšíme se.

Mohlo by vás také zajímat

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení